Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 09.03.2016 r. podjął następujące uchwały:


1. Przyjęto zmiany do Regulaminu Sędziów i Asystentów Kynologicznych i Regulaminu Wystaw Psów Rasowych. Regulamin wchodzi w życie z dniem 9.06.2016.

2. W zakresie spraw szkoleniowych Zarząd Główny podjął następujące uchwały:
- nowelizację Międzynarodowego Regulaminu Obedience kl. 1,2,3.
- zatwierdzono nowy Regulamin Pracy Psa Pasterskiego IHT CS i IHT TS.
- nowelizację Regulaminu Nabywania Uprawnień Instruktora Szkolenia Psów dotyczącą specjalności obedience.

3. Uchwalono zmianę zapisu w Regulaminie Hodowli Psów Rasowych, w par. 10, pkt.2:
Suki niektórych ras miniaturowych i wielkogłowych (patrz załącznik nr 12) dopuszcza się do pierwszego krycia po ukończeniu 12 miesięcy na podstawie trzech ocen, co najmniej bardzo dobrych z klasy młodzieży uzyskanych od minimum dwóch sędziów; jedna z wystaw kwalifikujących musi być rangi międzynarodowej lub klubowej.
Wcześniejsze krycie dopuszcza się na podstawie adnotacji w rodowodzie i karcie sztywnej suki „Rasa wielkogłowa/Rasa miniaturowa”.
Kolejne krycie takiej suki wymaga spełnienia ogólnych wymogów hodowlanych /patrz pkt.1 c./
Prawo do złagodzonych wymogów ma zastosowanie między 12 a 18 miesiącem życia suki; po ukończeniu 18 miesiąca życia przy kryciu suk ras miniaturowych i wielkogłowych obowiązują ogólne wymogi hodowlane /patrz pkt.1 c./
Regulamin wchodzi w życie z dniem 9.06.2016.

4. Podjęło uchwałę o nie otwieraniu Ksiąg Wstępnych pierwszego stopnia dla ras, które są ostatecznie uznane przez FCI za wyjątkiem ras polskich.

5. Na wniosek Klubu Komisji Szpiców i Ras Pierwotnych zatwierdzono przyznawanie dla rasy Chow Chow wniosków CWC oddzielnie dla psów czarnych i niebieskich oraz oddzielnie dla psów o umaszczeniach rudych, kremowych, cynamonowych i białych.

 

psy stopka


Copyright © 2016. All Rights Reserved.