Zwycięzcy Konkursu Młody Prezenter

1996

Monika Tuliszewska

  • Mistrz Polski 1996 - sędzia: Janusz Opara (PL)
  • Prezenter Roku 1996
  • Pierwsza reprezentantka Polski na Crufts

W 1996 roku Polska po raz pierwszy w historii wysłała swojego przedstawiciela na wystawę Crufts w konkurencji Junior Handling. Zwycięzcą rozgrywanego w tym roku w Polsce konkursu Najlepszy Młody Prezenter została Monika Tuliszewska i to ona jako pierwsza reprezentowała nasz kraj na International Junior Handling Competition Crufts.
Oto jak wspomina tamten czas.

Nazywam się Monika Tuliszewska, jestem lekarzem weterynarii, od 1992 roku niezmiennie towarzyszą mi owczarki szetlandzkie sheltie. Hoduję pod przydomkiem CasidiTeam(FCI).
W mojej hodowli urodziły się Championy Polski, Niemiec, Litwy, Danii, Zwycięzcy Klubu, Best in Show, etc.
W 1996 roku uzyskałam zaszczytny tytuł Prezentera Roku, wygrałam finał Młodego Prezentera w Poznaniu, nagrodą był wyjazd na Crufts i reprezentowanie Polski w konkurencji Junior Handling. Przeżycie było niesamowite - do tej pory pamiętam wielką radość i satysfakcję, że tyle pracy włożonej w moją pasję dało efekty. Wystawa Crufts zrobiła na mnie wówczas ogromne wrażenie, spotkanie z prezenterami z wielu krajów otworzyło mi drogę do kontaktów z całym światem.
Przygoda z Młodym Prezenterem nauczyła mnie sportowej rywalizacji, pogłębiła więź z psami. Znajomości zawarte na ringu Młodego Prezentera utrzymujemy do tej pory.