Zwycięzcy Konkursu Młody Prezenter

2005

Marta Szymańska

  • Mistrz Roku 2005 - sędzia: Elke Pepper (DE)

Moja przygoda z Młodym Prezenterem rozpoczęła się od udziału w konkursie na wystawie w Opolu w 1998 roku. Zachęcona słowami sędziego podczas prezentacji psa na ringu (dog niemiecki u pana Piotra Króla) wzięłam w nim udział bez żadnych sukcesów. Zainteresowana dokształcałam się, dzięki czemu po wielu konkursach i sukcesach w dość ciężkiej konkurencji osiągnęłam największy sukces w Polsce.
Wygrałam finał Młodego Prezentera otrzymując tytuł Mistrz Polski 2005 i możliwość reprezentacji Polski na międzynarodowym finale tego konkursu podczas wystawy Crufts w 2006 roku.
Udział w konkursie zaczynałam ze swoimi psami – dogi niemieckie i sznaucery miniaturowe. Te rasy nadal mieszkają w moim domu. Do tego stada dołączył american staffordshire terrier, a także wyżeł weimarski, wyżeł niemiecki krótkowłosy, sznaucer olbrzym czarny, maltańczyk.
Cała moja przygoda i historia udziału w konkursie Młodego Prezentera to wspaniałe wspomnienia sportowej rywalizacji, przyjaźni ponad wszystko oraz olbrzymiej ilości doświadczeń w świecie kynologii.