Zwycięzcy Konkursu Młody Prezenter

2006

Rafał Zieliński

  • Mistrz Polski 2006 - sędzia: Magdalena Kozłowska (PL)

Dzień 9.11.2006 roku będę pamiętał zawsze!
Ostatni, trzeci raz brałem udział w Mistrzostwach Polski Młody Prezenter. Ponad miesiąc przed moimi osiemnastymi urodzinami miałem wielką szansę. Wiedziałem, że możliwa jest tylko z najlepszym przyjacielem, moim Championem WHITE CHARLIE Filisart „Charlie". Wielkie poświęcenie, trochę szczęścia i udało się!
Zdobyłem wymarzony tytuł Mistrz Polski Młody Prezenter 2006, reprezentant Polski w Konkursie Młody Prezenter na wystawie Crufts w 2007 roku, zakwalifikowany do Półfinału Zwycięzca Świata World Dog Show, upragniony FINAŁ Zwycięzca Świata World Dog Show i finałowa „dziesiątka” Zwycięzca Świata World Dog Show Poznań 2006.
Świat stanął otworem, wyprawa do Birmingham w Anglii była niezwykła, a sam finał przerósł moje oczekiwania. To naprawdę ekscytujące wydarzenie od samego początku do końca. Przekonałem się, że handler, to ktoś kto prowadzenie psa na smyczy uczynił swoim zawodem i doprowadził do perfekcji. Znalazłem się wśród najlepszych, klasowych handlerów, których znałem tylko z oglądanych telewizyjnych relacji czy czasopism kynologicznych.
Rozpoczął się amerykański sen. Dostałem propozycję wyjazdu do USA, aby pracować jako handler. Spędziłem wspaniałe chwile w słonecznej Kalifornii, wraz z Mandy Clevenger (handler m.in. słynnej „Moxi” - Multi.BIS Ch Brushwood's Moxi of Endeavor - Nr 1 Whippet w USA.). Zwiedziliśmy czternaście stanów zaliczając kolejno wiele wystaw psów rasowych. To właśnie wtedy miałem zaszczyt pracować również dla Gabriel & Ivonne Rangel.