Zwycięzcy Konkursu Młody Prezenter

2016

Julia Glubińska

  • Mistrz Polski 2016 - sędzia: Viva Maria Soleckyj-Szpunar (PL)

Odkąd pamiętam w moim domu były psy, jednak prawdziwą pasję do sportu kynologicznego poczułam w wieku 9 lat. Razem z siostrą zaczęłam brać udział w konkurencji Młody Prezenter, w której brałam udział z moim pierwszym mopsem. Jeździłam na wystawy w miarę możliwości mojej rodziny, jednak bardzo mi się to kynologiczne doświadczenie podobało i bardzo nalegałam, aby jak najczęściej znajdować się w ringu, co nie było łatwe, ponieważ moja druga pasja, muzyka, a w szczególności gra na wiolonczeli, zajmuje bardzo dużo mojego czasu.
Minęło osiem lat mojej kariery w Młodym Prezenterze, w ciągu której poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, nauczyłam się nie tylko rzeczy związanych z kynologią, ale również poznałam wartości takie, jak pokora, nauczyłam się nie tylko wygrywać, ale, co ważniejsze, bo trudniejsze dla dziecka, przegrywać. Kilka razy w ciągu tych ośmiu lat zapraszana byłam na finał- mistrzostw Polski w młodym prezenterze, jednak to rok 2016 okazał się być tym szczęśliwym, dzięki któremu nie tylko otrzymałam tytuł Mistrza Polski, ale i prawo reprezentacji Polski między innymi na wystawie Crufts 2017 w Birmingham, Anglii, po występie z moją suką rasy polski owczarek podhalański. Z tego dnia pamiętam głównie niesamowitą radość i wzruszenie, ponieważ pojechać na Crufts jako reprezentantka Polski było moim marzeniem.
Spełniło się ono w marcu 2017 roku, kiedy pierwszy raz w życiu postawiłam nogę na posadzce hali NEC w Birmingham. Oprócz cudownie spędzonego czasu na wystawie, miałam okazję poznać bardzo wielu ludzi ze świata kynologicznego, w tym młodych prezenterów z całego świata. Wybiegnięcie z pointerem na środek Genting Arena przy speakerze wyczytującym moje imię, nazwisko i kraj, pozostanie w moich myślach na zawsze, a sam występ był czymś, czego nie da się opisać słowami, cudownym doświadczeniem. Jestem bardzo wdzięczna mojej rodzinie i kilku osobom, dzięki którym miałam szansę osiągnąć tak wiele jako młoda prezenterka.