Zwycięzcy Konkursu Młody Prezenter

2000

Anna Kozłowska

  • Mistrz Polski 2000 - sędzia: Afonso Thovar del Solar (ES)

Od 1994 roku jestem uczestnikiem wystaw - wtedy też za sprawą mojej cioci, której chętnie pomagałam w prezentowaniu psów, zainteresowałam się handlingiem.
Pierwszy mały sukces w konkursie "Młody Prezenter" to zwycięstwo w starszej grupie wiekowej na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Przemyślu w 1996 roku.
W 1998 roku rodzice postanowili kupić mi psa - była to ruda suczka rasy jamnik długowłosy standardowy. Od tamtej pory jestem wierna tej rasie - z jamnikiem najczęściej startowałam w konkursie "Młody Prezenter" z jamnikiem wygrałam mistrzostwa na Europejskiej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu w 2000 roku. Zwycięstwo to było dla mnie dużą radością ale także sporym zaskoczeniem. W tamtych latach konkurs cieszył się dużą popularnością i uczestniczyło w nim wielu zdolnych, młodych ludzi. Bardzo miło wspominam tamte czasy, kiedy przed ringiem wymienialiśmy się doświadczeniem oraz kibicowaliśmy sobie nawzajem.
Crufts 2001 roku był dla mnie wielkim wydarzeniem a udział w finale "Junior Handling" wspaniałą przygodą, którą zapamiętam na zawsze. Wystawa Crufts tak bardzo różniła się od tych, które znałam wcześniej - 28 tysięcy psów (tylko z Wielkiej Brytanii), morze gadżetów z każdą rasą, publikacje magazynowe o tematyce kynologicznej nieosiągalne w tamtych czasach u nas w Polsce oraz mój ulubiony dział "Discovery Dogs" gdzie można było spotkać się z hodowcami praktycznie każdej rasy psów.
Moja historia kynologiczna nie jest bardzo długa, ale nadal się tworzy - obecnie jestem właścicielem hodowli jamników długowłosych oraz krajowym sędzią IV grupy i ... konkursu "Młody Prezenter".